vikina

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Prezident podľa pozadia a konopné pole.

Spleť myšlienok spojená s jedinou otázkou...

Bisťu, beží to...  všetko. Čas,  voľby za  voľbami a moje myšlienky sú  lepšie trénované ako dostihové kone.    Rada by som stihnúť všetko, ale ako vieme, na  dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Tak som nemohla byť v  tieto posledné soboty na dvoch miestach naraz.  Aj tu, aj doma.  Tu  sa nevolila hlava štátu a  doma som nebola.

Doma sa  volilo. Čítala som, sledovala,  načúvala.  Aj   iným, aj hlasu  svojho srdca.  Tí iní sa scvrkli do jedného  zaujímavého  telefonického rozhovoru.  Moji svokrovci.  Hlavne svokra. Však  telefonovanie   jej  ide od ruky  skoro ako  varenie.   Je  výborná kuchárka. No od minulej soboty viem, že  aj výborná politicky nadaná analytička.  Napriek  znemožneným  možnostiam  dostaviť sa k voľbám,  išla.   Voliť  novú hlavu štátu.  Tam doma.  Volila  nie podľa  hlasu srdca, ako to po dlhých dumách robím ja, ale podľa  pozadia.  Po  svojich  dumách  prišla nato, že  pani Radičovú nezvolí, lebo sa jej nepáči  jej  pozadie !!   To  politické....  ale to dodala na margo nášho hurónskeho smiechu.

 Tak verím, že   staro nový prezident , pán Gašparovič je  dobrou voľbou našich  voličov - "čiek" , nakoľko jeho pozadie (odeté) som mala možnosť vidieť dosť  zblízka na Teplických slávnostiach pred  dvoma rokmi a  poviem Vám,  v jeho veku by mu  ho mohol  závidieť hociktorý mladší  chlap.  Preto mu to  prezidentské  kreslo prosím nezáviďte...!   Jeho pozadie je vyšportované a  vytrenované na daľšie  štyri roky  dostatočne  dobre... Moja svokra vie, aké je dobré pozadie a  dobrý prezident :)

Nuž voľby prešli aj  bez mojej prítomnosti a bez môjho  pozadia. Moje pozadie  nie je politické, ale  trénujem ho aspoň na dobrý pohľad, ak nie na prezidentské kreslo.  Už   tri týždne  behaním v parku, no hlavne príprava na  výdrž. Obsedieť  v aute  das 16 hodín. Snáď sa  za tých  16 hodín utrasú nielen  moje faldy, tak aspoň moje  myšlienky.  Tie patria v tieto  týždne   môjmu  súkromnému konope. Nerada to pestujem, ale úprimne...neviem, čo s tým?  Je to také množsvo, že sa večer ukladám do postele  ako zhúlená.  S hlavou ako stodola...

Najväčším problémom  je  rozhodnúť sa.  Či kúpiť, alebo predať?!  Zadĺžiť sa, alebo riskovať?!  Z tých cien na trhu  sa mi búria aj sny.   Ceny tu a doma sa  líšia ako  slon  s mačkou.  Slon je veľký a  predsa   má menšie ceny. Mačka  je  úlisná, vyplznutá,  ale pýta  za seba nehoráznu cenu.  Tak vo sne vyberám. Snívam o menšom slonovi za primeranú  cenu.   A konope rastie a rastie...

O deň po tejto  myšlienkovej  spleti   budem sedieť  v aute.  Verte mi, nie som dílerka, má celkom slušné pozadie, ale  terazky  "Neviem kam z konope?"

Nuž  rozhodnutie  o  bývaní, ak nie ste prezident,  ak nemáte žiadne  politické pozadie (a známosti), ak  nechcete  kúpiť mačku vo vreci, iba sa chcete  konečne usadiť v rodných končinách... Je  asi ťažšie ako pestovať na balkóne ozajstné konope,  večer  tie svoje  myšlienky  zhúliť do nemoty a  ráno mať  múdrejšie večera.

Tak  sa idem radšej  schúliť do postele, lebo  zajtra je deň návratu  do konopného poľa.  Jedno  je isté.. Až sa vrátim späť, bude  zožaté, alebo kúpené,... alebo spálené (sny).

 Neviete, ako  takú vyplznutú  mačku naučiť  sloniemu  rozmýšľaniu?:)

 Napriek  všetkým starostiam Vám všetkým prajem krásne  jarné sviatky.


úvahy | stály odkaz

Komentáre

 1. havoooooo :)))
  jehehe :)) pardon ale ked...:)
  publikované: | autor: noncreativ (e-mail, web, autorizovaný)
 2. tož,možno by som toho pána i v úcte mal
  ale to by si mi vlečkou konope poslati musela ;)
  publikované: | autor: teide (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Vikinka...
  hlavne nech sa rozhodneš správne, ale to zistíš až potom... (-:
  Aké krásne obrázky si sem šupla, už len ten slon chýba. A ten zhúlený psík je najsamlepší... ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 4. non...
  havo sa mááá.. mať jeho spánok:))
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Teiduško
  ja by som aj úctu mala,však som dobre vychovaná....ale chýba mi vlečka:))
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 6. lasky
  ten slon je z porcelánu... a rozhodnutie je krehké, tak verím, že ho preveziem domov v celistvosti:)) za hava dík:))
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 7. .
  Krásne sviatky aj Tebe Viki... a správne rozhodnutia k tomu :-)
  publikované: | autor: zelenarusalka (e-mail, web, autorizovaný)
 8. Rusalka
  ďakujem... rozhodnutie padne určite, čas letí...:)
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 9. neviem
  ale ked budes potrebovat vymalovat, uz som expertna :))
  publikované: | autor: bv (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Bv-emka
  beriem Ťa za slovo:))) maliara ešte nemám.... Pekny deň a pozdravujem
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Stastnu cestu
  a dobre utrasene konope nech mas jasno ci slona or macku... aj ked slon je bylynozravec ta mozno by ti z tym konope mohol helfnut ;-)
  Nech sa dari na ceste a doma a prijemne prezitie sviatkov prajem.
  publikované: | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Viky aj tebe, krásne jarné sviatky
  aj s jarným pozadím :-)
  sa mi páčil včerajší Vacvalovej hlod o tej babičke, čo bola v druhom kole volieb, a vyčiarkla oboch kandidátov a napísala tam Mikloška :-)
  O_ô
  publikované: | autor: Derechura (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014